Bağırsak Kanseri Tanı Yöntemleri Nelerdir?

Kolon Kanseri tanısında muayene dışında kolonoskopi ve biyopsi yapılmaktadır. Tedavi sürecine karar verilebilmesi için kanserin yayılım derecesini bilmek gerekmektedir. Bu amaca yönelik doktor yönlendirmesiyle ultrason, tomografi, MR ve PET gibi tetkikler yapılmaktadır.

Bağırsak Kanserinin Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Hastalıktan tamamen kurtulunamıyorsa yaşam süresinin uzatılması asıl amaçtır. Son yıllarda kolon kanseri tanı ve tedavisinde sağlanan ilerlemeler sayesinde hastaların yaşam süreleri arttırılabilmektedir. Hastanın yaşam kalitesinin arttırılması da diğer amaçlardan birisidir.

Hastalığın başlıca tedavi yöntemi cerrahidir. Fakat bazı durumlarda cerrahi müdahale öncesi veya sonrası radyoterapi veya kemoterapi uygulanmaktadır.

Kalın Bağırsak Kanseri Durdurulabilir Mi?

Kolon kanseri erken teşhis konduğunda tedavisi mümkün bir hastalıktır. Bu tedavi için kanser ya erken evrede ya da hiç oluşmamışken tanısı konmuş olmalıdır. Hastalığın bulgularını taşıyanlar vakit kaybetmeden uzman bir hekime başvurmalıdır. Fakat günümüzde çoğu Kolon Kanseri teşhisi erken evreyi geçmişken koyulmaktadır. 50 yaşını doldurmuş her insan yaşamında belli aralıklarla tarama testlerinden geçmelidir. Tarama testlerinde kolonoskopi, kalın bağırsak filmi, kan testi gibi tetkikler yapılmaktadır.

Fitoterapi ile Kalın Bağırsak (Kolon) Kanserine Çözüm Var!

Kanser günümüzde tedavisi zor olan ağır bir hastalıktır. Fakat tedavisi mümkündür. Kanserin tedavisini hızlandıran en önemli faktörlerden birisi erken teşhistir. Günümüzdeki imkanlar ve modern tıp sayesinde kanser erken teşhis edilebilmektedir. Yine de herkes bu durumun farkına varamamakla birlikte çok geç teşhis koyulan hastalarda mevcuttur.

Fitoterapi ile kanser tedavi yöntemlerinin yan etkileri azaltılmakta ve tedavinin hızı arttırılmaktadır. Modern tıbbın fitoterapi ile birlikte kullanılması ile birlikte binlerce kanser hastası kanserden kurtulmaktadır.

Fitoterapi ile Akciğer Kanseri, Prostat Kanseri, Mide Kanseri, Rahim Ağzı (Serviks) KanseriBöbrek Kanseri, Pankreas Kanseri, Rahim (Uterus) KanseriCilt KanseriTestis Kanseri, Mesane Kanseri, Over (Yumurtalık) Kanseri ,Bağırsak (Kolon) Kanseri ve Meme Kanseri gibi kanserlerin tedavisinde önemli ilerlemeler kat edilebilmektedir.

Fitoterapi’nin Kanser Tedavisinde Kullanılmasının Amaçları Nelerdir?

  • Kanserleri hücrelerin vücuttaki diğer organlara sıçramasına engel olmak,
  • Kanserli hücreleri yok etmek,
  • Hastanın bağışıklığını güçlendirerek vücudu diğer hastalıklardan korumak,
  • Modern tıpla kanser tedavisi için kullanılan kemoterapi ve radyoterapi yöntemlerinin etkilerini arttırmak,
  • Kemoterapi ve radyoterapi tedavilerinden kaynaklanan yan etkileri minimuma indirmektir.

Kanser Tedavisi için Kullanılan Şifalı Bitkiler Nelerdir?

Araştırma merkezlerinde yapılan çalışmalara göre ginseng, yaban mersini, zerdeçal, reishi mantarı gibi bitki özlerinin kanser tedavisinde kullanılarak olumlu sonuçlar alındığı gözlemlenmiştir. Bu konular hakkında çalışmalar yapan Fitoterapi uzmanları kanser tedavisinde etkili bitkisel ürünleri ve bitki özlerini geliştirmektedirler.

Ülkemizde en sık görülen kanser tipi Akciğer Kanseridir. Akciğer Kanserinin sebeplerinin başında sigara kullanımı gelmektedir. Tıbbi bitkileri tüketen Çin ve Hindistan gibi ülkelerde kansere yakalanma oranı diğer ülkelere nazaran daha azdır. Bu ülkelerde görülen kanserlerin nedeni genelde hava kirliliğidir.

Dr. Hakan Özkul Bağırsak (Kolon) Kanseri Tedavisi için Fitoterapi’yi tavsiye etmektedir. Bitkisel tedavi olarak da bilinen

 Fitoterapi: Tıbbi bitkiler yardımıyla hastalığın tedavi edilmesini sağlayan bir bilim dalıdır. Modern tıbbın bir parçası olan Fitoterapi ile hastalıklara karşı vücudumuz daha dirençli olmakta ve bazı ağır cerrahi uygulamaların yan etkileri minimalize edilmektedir.

Türkiye Sağlık Bakanlığı Fitoterapi’yi resmi olarak kabul etmiştir ve bu alandaki çalışmaları Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları Daire Başkanlığı takip etmektedir. Dünyadaki birçok ülke, hastalıkların tedavilerinde uzun süredir Bitkisel Tedavi kullanmaktadır. Almanya’da doktorların yazdığı reçetelerin yarıdan fazlası bitkisel ürünlerinden oluşmaktadır.


    DR. HAKAN ÖZKUL'A SORUN


    Talebiniz: