Kısırlık Tedavisi

Hakan Özkul Kısırlık tedavisi için insanlığın varoluşundan bu yana faydalandığı bitkisel tedaviyi yani fitoterapiyi tavsiye etmektedir. Hem erkek hemde kadın kısırlığı rahatsızlığı ile uğraşan aile sayısı Türkiye’de 2 milyona yakın. Buna rağmen yetersiz kalan tıbbi yöntemlere fitoterapi ile farklı bir bakış açısı yaratarak bir çok çiftimiz bu sayede çocuk sahibi oldu.

Erkeklerde Kısırlık Belirtileri Nelerdir?

Kısırlığın özel bir belirtisi bulunmamaktadır. Düzenli korunmasız cinsel ilişkiye rağmen 1 ya da 2 yıllık süre içerisinde çocuk sahibi olamama durumu kısırlık belirtisi olarak kabul edilir. Ancak erkekte kısırlığa neden olabilecek altta yatan hastalığa bağlı olarak bir takım ek belirtiler ortaya çıkabilir. Bu belirtiler direkt olarak testislerde değil ise hastanın bunları kısırlık ile ilişkilendirmesi çok olası değildir. Ancak, testislerde olan ağrı, şişme; peniste akıntı gibi bulgular da kısırlık belirtisi olabileceği için hasta için uyarıcı olabilir.

Erkeklerde Kısırlığa Neden Olan Hastalıklar Nelerdir?

Ergenlik öncesi geçirilmiş kabakulak infertilite yani kısırlık bakımından genellikle herhangi bir sıkıntı oluşturmaz. Ergenlik sonrasında geçirilmiş kabakulak eğer erken tanı konulup, önlem alınırsa yine sorun oluşturmayabilir. Ergenlik sonrası geçirilen ve testisleri tutan enfeksiyon ciddi sorunlara neden olabilir. Burada kabakulak aşısının yaptırılması son derece önemlidir. Suçiçeği ateşli hastalıklar grubunda değerlendirilir. Özellikle, yine ergenlik sonrasında geçirilen yüksek ateşli enfeksiyonlar kısırlık nedeni olabilirler. Suçiçeği, kızamık, kızamıkçık gibi yüksek ateşli enfeksiyonlar testiste değişik derecede sperm yapı bozukluğuna neden olabilir ve sperm kalitesini bozabilir.

Kadınlarda Kısırlık Belirtileri

Kısırlığın baş belirtisi hamile kalamamaktır. 35 günden daha uzun aralıklarla veya 21 günden daha kısa aralıklarla gerçekleşen bir adet döngüsü kısırlık belirtisi olabilir. Bunlar dışında, herhangi bir belirti veya işaret bulunmamaktadır.

Kadınlarda Kısırlık Nedenleri

Hamile kalabilmeniz için aşağıdaki faktörleri sağlıyor olmanız gereklidir:

 • Ovülasyon dönemine girmeniz gereklidir. Hamile kalabilmeniz için, ovülasyon dönemi olarak bilinen, yumurtanın ortaya çıktığı düzenli adet dönemlerine sahip olmanız gereklidir. Doktorunuz adet döngünüze yardımcı olabilir ve ovülasyon yaşayıp yaşamadığınızı bildirebilir.
 • Eşinizin sağlık sperme ihtiyacı vardır. Çoğu çift için, erkeklerde hastalık veya cerrahi operasyon geçirmemiş ise, bu bir problem oluşturmamaktadır. Doktorunuz, eşinizin sperm sağlığı ile ilgili basit testler yapabilir.
 • Düzenli cinsel ilişkiye girmeniz gereklidir. Regl dönemleriniz arasında düzenli cinsel ilişkiye girmeniz gereklidir. Doktorunuz, döngüleriniz arasında en doğurgan olduğunuz dönemi belirlemeniz konusunda yardımcı olabilir.

Hamilelik oluşması için, insanın olgun yumurtanın serbest bırakılmasından, döllenmiş yumurtanın implantasyonuna ve rahim içinde büyüyen yumurtanın döllenmesine kadar, tüm karmaşık üretkenlik sürecinin doğru şekilde gelişmesi gereklidir. Kadınlarda kısırlık durumunda, bu oluşumlardan bazıları kesintiye uğrayabilir. Erkek kısırlığı ise, bu faktörlerden bir ya da birkaçını etkileyerek hamile kalmaya engel olabilir.

Fitoterapinin erkek kısırlığında şifalı geldiği rahatsızlıklar başlıca şöyle:

 • Spermde hareketsizlik
 • Sperm şekil bozukluğu
 • Spermin kalitesizliği
 • Sperm sayısı düşüklüğü
 • Varikosel

Fitoterapinin kadın kısırlığında şifali geldiği rahatsızlıklar ise:

 • Yumurta tembelliği
 • Çikolata kisti
 • Adet düzensizliği
 • Polikistik-over rahatsızlığı
 • Hormon bozukluğu

Hakan Özkul, şifalı bitkilerle ilgili televizyon programlarında yaptığı konuşmalarda bu rahatsızlıkların fitoterapi ile düzeltilebileceğinden sık sık bahsetmektedir. Bugüne kadar binlerce ailenin çocuk sahibi olmasını sağlayan Hakan Özkul kısırlıkla ilgili çok başarılı sonuçlar almıştır. Bitkisel takviyeler ve kürler hem erkeklerde sonradan gelişen rahatsızlıkların, hemde kadın rahatsızlıklarını çok kısa sürede tedavi etmektedir. Hakan Özkul’un kliniğine gelen hastaların birçoğu tüp bebek tedavisini bir veya birden fazla kez denemiştir. Ancak yüksek maliyetli tedavinin olumsuz sonuç vermesi aileleri hayallerinden uzaklaştırmıştır. Fitoterapi ile artık bu duruma dur diyen Hakan Özkul Kısırlık tedavisine öncü doktorların başında gelmektedir.

Doktorumuz kısırlık nasıl tedavi edilir? sorusuna verdiği televizyon yayında şöyle dedi.

“Fitoterapiyi yani şifalı bitkileri bilimsel ve doğru yöntemlerle kullandığımızda iyileşmeyecek hastalık yoktur”. Yıllardır tüm tecrübesini ve bilgi birikimini fitoterapi yani bitkisel tedaviye ayıran Hakan Özkul; sperm sayısının azlığıyla tedavi olmaya gelen hastanın bebeğinin kalp atışlarını bize dinletiyor.

Hakan Özkul Kısırlık tedavisi için kliniğinde ziyaret edebileceğiniz gibi telefon ile görüşerekte kendisinden bilgi alabilirsiniz. Doktorumuzun kısırlık için önerdiği siyah üzüm çekirdeği, keçi boynuzu özütü gibi kendi geliştirdiği kürler oldukça etkili sonuçlar vermektedir. Çiftlerimizin her ikisinde de görülen farklı kısırlık rahasızlıklarında dahi fitoterapi çiftimizi çocuk sahibi yapabilmektedir.

Son olarak farklı şikayetleri olan hastalarımızın videolarını izlemek için buraya tıklayabilirsiniz. Diğer videolarımızı izlemek için videolar sayfasını inceleyin. Bununla birlikte sizde kısırlık rahatsızlığından şüpheleniyorsanız ve Hakan Özkul’a hemen sorularınızı iletmek için iletişim sayfamızı ziyaret edin. 


  DR. HAKAN ÖZKUL'A SORUN


  Talebiniz: